Správy

sr. Bohumíra zavŕšila svoju misionársku púť

       Sr. Bohumíra, Rozália Školníková, SSpS posilnená sviatosťou chorých  vo veku 100  rokov a v 80. roku  rehoľných sľubov, spojená s Kristom v návrate k Otcovi zavŕšila svoju misionársku  službu dňa 16. 9. 2018.

Čítať ďalej...

Deň farnosti Podbiel

Deň farnosti Podbiel -Nedeľa, 9. septembra 2018. Tento rok sa niesol v duchu misií Cirkvi. Cirkev je vo svojej podstate misionárska, pretože Božie kráľovstvo nie je výsadou len niekoľkých povolaných. 

Čítať ďalej...

Európske stretnutie junioriek SSpS – 2.-7. augusta 2018 – Racibórz, Poľsko

V minulosti boli tlačené texty vzácnosťou. Čítanie textu prebiehalo v komunite. Dnes čítame či počúvame hudbu skôr jednotlivo. Ale človek sa chce a potrebuje deliť, a tak sa skôr či neskôr museli objaviť sociálne médiá.

Čítať ďalej...

Krása a chudoba

Ahojte, posielam zopár fotiek z jednej komunity, z ktorej prichádzajú niektoré deti k nám do internátu. Takúto materiálnu chudobu som ešte nevidela...

Čítať ďalej...

Generálna vizitácia: " Nové víno v nových mechoch"

Dnes 9. septembra štartujeme - začíname  našu generálnu vizitáciu, ktorá potrvá celý mesiac. Srdečne vítame medzi nami sr. Máriu Cristinu Ávalos- generálnu radkyňu, ktorá pricestovala z Ríma a bude nás doprevádzať. Vám milí čitatelia už vopred ďakujeme za modlitby. Možno sa spýtate čo to  vlastne je generálna vizitácia?

Čítať ďalej...

Návšteva novicmajsterky

V dňoch 27.8.-3.9. sme mali na Slovensku vzácnu návštevu. Prišla k nám sr. Mary Joy z Ríma.

Čítať ďalej...

Moja láska chce odpovedať na Božiu lásku

Čas rýchlo letí a moja medzinárodná probácia v USA sa blíži ku koncu. Bol to pre mňa veľmi zaujímavý čas. Čas štúdií, ale aj hlboko prežitý čas s Pánom. Čas padania a čas vstávania. Cesta hľadania a dozrievania určitých vecí, za ktoré som veľmi vďačná.

Čítať ďalej...

Antiochia veľké zázraky v malých veciach

Antiochia  je misijné spoločenstvo, ktoré tvoria bohoslovci a mladý kresťania z ČR. Trávia letné prázdniny v miestach, kde žije málo veriacich a po vzore prvých kresťanov sa zapájajú do života farnosti.    / Viac o tomto spoločenstve a fotogalérii je na www. antiochia.cz/

Po prvýkrát sa sr. Magdalena stretla s týmto spoločenstvom pred pár rokmi, ale k aktívnemu zapojeniu sa do jeho diela však nedošlo. Až tento rok …

Čítať ďalej...

P18 v Prešove - Téma: O2H alebo ODVAHA

Velmi jsme se těšili, že naše celkem početná skupinka sester  (v počtu sedmi osob - jako "sedm darů Ducha Svatého! ) se mohla zúčastnit na celonárodním setkání mládeže v Prešově v  čase 26.-29.7.2018  a to společně s našimi spolubratry " s verbistami" a mnoha mladými, kterým se věnují v pastoraci. O programu i přednáškách  bylo jistě napsáno v mnoha médiích, proto bychom vám rádi nabídli několik osobních dojmů z tohoto požehnaného času.

Čítať ďalej...

Ako sme z Mélykútu vyrazili do tábora

 V pondelok 23. júla 2018 sme spolu s deťmi a birmovancami z Mélykútu a Kisszállásu vyrazili do tábora v Kőszegu, doprevádzaní animátormi, pánom farárom otcom Jánom a Misijnými sestrami sr. Goskou, SSpS a sr. Katkou,SSpS.

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

Tretí pondelok

September 2018

Matka Sedembolestná, volíme si ťa dnes za svoju Matku a Kráľovnú. Všetko, čím sme, čo máme a čo konáme, vkladáme do tvojich rúk a zverujeme pod tvoju ochranu. V úplnej poddanosti a láske sa skrze teba, Sedembolestná Matka, zasväcujeme Ježišovi Kristovi: seba osobne, svoje rodiny, spoločenstvá i celú spoločnosť – náš národ na všetkých úrovniach jeho jestvovania, jeho prítomnosť i budúcnosť.

Čítať ďalej...

Zobraziť všetky správy...

WORLDSSPS


 


Videá

      

     

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie