Vyšla nová katechéza v rámci prípravy na SDM 2016

 Liek je hlavnou témou novej katechézy. Okrem nových myšlienok a nápadov, ktoré je možné bezplatne využiť, obsahuje novinku, o ktorú nás požiadal samotný pápež František - znovuobjaviť skutky milosrdenstva.

 

   Liek je hlavnou témou novej katechézy z našej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia budúci rok v júli v poľskom Krakove. Okrem nových myšlienok a nápadov, ktoré je možné bezplatne využiť, obsahuje novinku, o ktorú nás požiadal samotný pápež František. Vo svojom posolstve, ktoré napísal pred našou účasťou na SDM, nás žiada, aby sme "znovuobjavili fyzické skutky milosrdenstva: sýtiť hladných, dať smädným napiť, zaodieť nahých, privítať cudzincov, pomáhať chorým, navštíviť väznených a pochovať mŕtvych". Hoci nás k tomuto hľadaniu pozýva až počas prvých siedmych mesiacov budúceho roka, my na jeho výzvu odpovedáme už teraz. 

      "V najnovšej i v šiestich ďalších po sebe idúcich katechézach ponúkneme špecialitu - konkrétne nápady, ako uviesť do praxe vždy jeden skutok fyzického a jeden skutok duchovného milosrdenstva," spomína Pavol Danko, zodpovedný za tím Milosrdného roka. Priradené sú k jednotlivým témam katechéz Milosrdného roka. Prvá patrí katechéze „Liek" – „chorých navštevovať a hriešnikov napomínať". Mladí môžu napríklad ísť „darovať krv, navštíviť chorých členov rodiny, priateľov; nehanbiť sa za svoj názor a postoj, nešomrať, povzbudzovať pesimistov, pôžitkárov pozývať k pôstu, egoistov pozývať k darcovstvu, workoholikov učiť oddychovať..." vymenúva niektoré nápady nová katechéza."Ako vidíte, milosrdenstvo nie je len o tom „byť dobrým človekom“ a nie je to len sentimentalita," potvrdzuje v posolstve mladým Svätý Otec František.

      Nová katechéza nadväzuje na prvé dve zo septembra (s názvom - Matka) a októbra (Ilúzia). Nechýba v nej list mladým, ktorý je na rovnakú tému, ako je názov katechézy (Liek). Tento raz sa na nás obracia riaditeľ Diecézneho centra mládeže Maják Juraj Karcol. Obsahuje nápady na spoločné stretnutia mladých či hodiny náboženstva. Vyše 20-stranový materiál, v ktorom sú úryvky z Biblie, modlitby, prosby a citáty z denníčka sv. Faustíny Kowalskej i návrh adorácie, vypracovali skúsení lektori z viacerých miest Slovenska. K dispozícii bude zadarmo na webstránke SDM, časť z neho vždy prinesú aj viaceré médiá. Ide o tretiu časť oficiálnej prípravy z deviatich katechéz. Ich názvy predstavujú začiatočné písmená akronymu "MILOSRDNE". Názov vychádza z motta SDM v Krakove "Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo".

Môžete ju nájsť tu: http://www.svetovednimladeze.sk/milosrdny-rok/03-liek

Komunikačný tím SDM
Zdroj: www.svetovednimladeze.sk  

 

 

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie