Adventné zamyslenia od mladých pre mladých

Projekt: Vianoce! s podtitulom mladí píšu mladým je séria krátkych zamyslení na každý deň od nedele Krista Kráľa až po sviatok Narodenia Pána.

 Zapáľme sa pre Vianoce!

Zapáľme sa pre Vianoce!

Už po šiesty rok prichádza Laura, združenie mladých s Projektom Vianoce. Ponúka zamyslenia nad evanjeliom dňa doplnené o inšpiratívne videá a obrázky, ktoré vás budú sprevádzať adventom aj tento rok. Za(od)páľme sa pre Vianoce!

Projekt: Vianoce! s podtitulom mladí píšu mladým je séria krátkych zamyslení na každý deň od nedele Krista Kráľa až po sviatok Narodenia Pána. Táto užitočná pomôcka pre lepšie prežitie adventu a vianoc obsahuje okrem samotného zamyslenia aj výstižné ilustrácie, predsavzatia na každý deň a bonus – krátke video. Je to originálna príprava, ktorá atraktívnym spôsobom približuje meditovanie nad Svätým písmom a pomocou predsavzatia pomáha čitateľom aj počas dňa žiť evanjeliom v konkrétnej službe lasky.

„Cítime potrebu pokračovať v Projekte: Vianoce!, ktorý je pre mladých užitočnou pomôckou pre hlbšie prežitie adventu. Taktiež vnímame pozitívnu odozvu a ohlasy od fanúšikov, že im projekt pomáha uvedomovať si Božiu prítomnosť v ich živote.“ Priblížila Martina Mäsiarová, spolukoordinátorka Projektu: Vianoce!

Čitatelia privítajú originálnosť a „mládežníckosť“ zamyslení, pretože spisovatelia, ktorí texty tvoria, sú mladí dobrovoľníci nadchnutí myšlienkou projektu. Aj vďaka ich pomoci a talentu získava projekt svoju tvár.

„Počas adventu čítam zamyslenia každý deň. Sú veľmi originálne, inšpiratívne a budujú môj vzťah s Bohom. Prostredníctvom zamyslení viem hlbšie a intenzívnejšie prežiť advent. Odporúčam ich aj ostatným.“ Hovorí čitateľka a fanúšička Projektu: Vianoce! Betka.

Projekt: Vianoce! prebieha na facebookovej stránke pod rovnomenným názvom a zamyslenia nájdete aj na webovej stránke združenia Laura www.laura-mladez.sk. Prvé zamyslenie bude šírené už na nedeľu Krista Kráľa. Ďalšie začnú pribúdať každodenne od prvej adventnej nedele až po sviatok Narodenia Pána.

( Zdroj: Laura, združenie mladých)

 

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie