Európske stretnutie postulantiek SSpS vo Viedni

Tešili sme sa opätovnému stretnutiu s postulantkou Simonou z Rumunska, Anne z Nemecka a sr. Luziou Schmuki, ktorá nás doprevádzala počas celého stretnutia, ktorého téma bola “Intercultural Community Living”.

         Už druhé eurostretnutie postulantiek Misijných sestier sa konalo od 30. novembra do 5. decembra 2015 v komunite sestier SSpS na Alserstrasse 17 vo Viedni. Prvým prekvapením po našom príjazde bolo zistenie, že číslo 17 sa nachádza nad kostolnou bránou. Takže sme sa k našim sestrám dostali cez farský úrad:-)

       Tešili sme sa opätovnému stretnutiu s postulantkou Simonou z Rumunska , Anne z Nemecka a sr. Luziou Schmuki, ktorá nás doprevádzala počas celého stretnutia, ktorého téma bola “Intercultural Community Living” . V prvý deň nás páter Franz Helm SVD uviedol do problematiky; najskôr teoreticky, keď hovoril o “teórii ľadovca” a fázach zmeny monokultúrneho uvažovania na medzikultúrne; a neskôr prakticky – v dejinách a vývoji SVD a SSpS až po smernice z posledných generálnych kapitúl.    

         V priebehu ďalších dní sme mohli rôznym spôsobom zažívať interkultúrne spoločenstvo, a to pri spoločných prípravách liturgie, pri spoločnom varení a spoločných aktivitách: varení a vydávaní polievky ľuďom bez domova, farských raňajkách, kreatívnych činnostiach aj pri prehliadke Viedne. Naše stretnutie vyvrcholilo v piatok návštevou provinciálneho domu St. Koloman v Stockerau. Stretnutie so sestrami bolo pre nás veľkým obohatením a povzbudením.

       Záverečnú sv. omšu celebroval páter Peter Dušička SVD, ktorý s nami a v spoločenstve všetkých sestier komunity oslávil aj sviatok sv. Mikuláša, ktorý sa niesol v duchu spomínania národných zvykov a piesní. Spoločne sme sa aj zasmiali pri predvádzaní udalostí a zážitkov z nášho stretnutia  formou pantomímy.

        S vďačnosťou Bohu a všetkým, s ktorými sme sa stretli

postulantky Lenka, Ivka, Mirka 


 

Fotogaléria

varenie
sv. Koloman
príprava obeda pre bezdomovcov
liturgia
príprava šalátu
p. Anne, Ivka, Lenka, Simona, sr. Luzia, Mirka
Pred Dómom sv. Štefana
 • varenie
 • sv. Koloman
 • príprava obeda pre bezdomovcov
 • liturgia
 • príprava šalátu
 • p. Anne, Ivka, Lenka, Simona, sr. Luzia, Mirka
 • Pred Dómom sv. Štefana
 • feedback
  Prihlásenie
  Prihlásenie