Všetky správy

Pozývame Vás....

Svätý Otec vyhlásil na  23. február      "Deň modlitby a pôstu za pokoj vo svete"         keď povedal:

„Vzhľadom na tragické pretrvávanie konfliktných situácií v rozličných častiach sveta, pozývam všetkých veriacich k osobitnému Dňu modlitby a pôstu za pokoj, a to 23. februára, v piatok Prvého pôstneho týždňa. Obetujeme ho osobitne za obyvateľov Konžskej demokratickej republiky a Južného Sudánu.“

Čítať ďalej...

Z novej komunity Titagallo

Od môjho posledného listu prešlo snáď aj niekoľko mesiacov, preto to teraz napravujem a chcem sa s vami podeliť o novinky z misie v Bolívii.

Čítať ďalej...

Ďakujeme za Vašu podporu skrze 2%

Tlačivo na poukazánie Vašich 2% si môžete stiahnuť tu.

Čítať ďalej...

Keď sa aj duša, duch a telo nasýtia

Predvečer slávnosti sv. Arnolda Janssena sme strávili s mladými a miestnym pánom farárom otcom Jánom Bolvárim.

Čítať ďalej...

Poďakovanie

Misijným dobrodincom

Čítať ďalej...

15. januára slávime sviatok sv. Arnolda Janssen

Otec, Vodca, zakladateľ

Čítať ďalej...

Facebookovská stránka SSpS spustená

Nájdete  nás už aj na facebooku.

Čítať ďalej...

Úvaha sr. Kataríny Pavelovej,SSpS

Traja mudrci prišli pôvodne z Východu pravdepodobne veľmi vzdialeného od hraníc Zasľúbenej krajiny. Uvidiac hviezdu, začali hľadať. Opustili svoje pohodlné domovy a podujali sa na namáhavé putovanie, lebo chceli nájsť zmysel tejto špeciálnej hviezdy.

Čítať ďalej...

Rok 2018 pre SSpS je Rokom spoločenstva s inými

Na Slávnosť Zjavenia Pána 2018 sme otvorili Rok spoločenstva s inými v téme Budovanie mostov priateľstva.

Čítať ďalej...

Jasličková pobožnosť

Dňa 21. 12. 2017  bola na Spojenej škole de La Salle v Rači Bratislave jasličková pobožnosť pre prvý stupeň základnej školy. 

Čítať ďalej...

Spoločné meniny

Na sviatok Svätých neviniatok sme oslávili  v provinciálnom dome v Ivanke pri Nitre náš komunitný sviatok - spoločné meniny.

Čítať ďalej...

Vzácna návšteva z Indonézskej ambasády

Dňa 15.decembra sme mali v komunite vzácnu návštevu. Navštívila nás Indonézska ambasádorka ( Adiyatwidi Adiwoso A) v  doprovode 13 ľudí. Spoločne sme mali pred vianočné posedenie. Medzi nimi boli aj hostia, ktorí sú islamského a protestanskeho vyznania.

Čítať ďalej...

Vianočné pozdravy z misií

Aj tento rok sa ohlásili slovenské misionárky z Austrálie, Ázie, Ameriky a Európy s prianím radosti, pokoja..... Pozrite si sami.

Čítať ďalej...

Vianoce v Rusku

Prajem Vám všetkým naozaj požehnané sviatky Narodenia Pána. Nech malý Ježiš prináša aj do vašich sŕdc, životov a vzťahov plnosť pokoja, radosti a tej najnežnejšej lásky... a to i v každý deň nového roka....

Čítať ďalej...

„Živý Betlehem – nový spôsob evanjelizácie v Kelči“

Už tradične sa 24.12. na námestí malého moravského mestečka Kelč koná naživo predstavenie príbehu mladého izraelského páru spred viac ako 2000 rokov – príbehu, ktorý zmenil chod dejín a životy miliárd ľudí na celom svete.

Čítať ďalej...

Vianočný list

Narodením tohto dieťaťa z Panny Márie prichádza nový život, nová nádej a nová nevinnosť.

Čítať ďalej...

Národné kultúrne dni na Filipínach

Srdečne Vás všetkých zdravím v požehnanom čase adventu. Už som sa dlhšie neozvala, ale pamätám na Vás vo svojom srdci a som veľmi vďačná za Vaše modlitby a podporu, ktoré denne cítim. Chcem sa trošku pozdielat s Vami o mojom živote na Filipínach a aj takým spôsobom Vám vyjadriť vďačnosť a radosť zo zasväteného života. 

Čítať ďalej...

Začiatok medzinárodnej probácie v USA

Srdečne Vás všetkých pozdravujem a zároveň sa chcem pochváliť, že 8. Decembra 2017 na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie sme začali našu medzinárodnú probáciu v USA. V tento deň sme tiež slávili 128 výročie založenia našej kongregácie.

Čítať ďalej...

Advent 2017 s Konferenciou biskupov Slovenska

Konferencia biskupov Slovenska pripravila aj na tohtoročný advent sériu zamyslení na každý deň. V podobnom duchu sa koná takýto projekt už po 10-krát a nadväzuje na podobné projekty z minulosti. 

Čítať ďalej...

Zažime rozžiarené Vianoce!

Laura, združenie mladých pripravuje tradičný projekt adventných zamyslení pod názvom Projekt Vianoce! Každý deň bude uverejňovať zamyslenia mladých nad evanjeliom dňa, tentoraz pod heslom zažime rozžiarené Vianoce!

Čítať ďalej...

Rím: Sr. Veronika Theresia medzi novodobými mučeníkmi

Každý rok Komunita Sv. Egídia organizuje modlitbovú pobožnosť k úcte novodobých  mučeníkov.  V tomto roku sa takáto modlitba konala 22. apríla za účasti Svätého Otca Františka, a sr. Veronika Rácková, SSpS v nej bola zahrnutá medzi iných novodobých mučeníkov. V pondelok 27. novembra 2017, odpovedajúc na pozvanie Komunity sv. Egídia, pripravila Kongregácia spolu s členmi Komunity, modlitbovú pobožnosť k úcte sr. Veroniky.

Čítať ďalej...

Stretnutie v Ivanke.

V dňoch 17.- 19.11.2017 sa v kláštore misijných sestier služobníc Ducha Svätého v Ivanke pri Nitre uskutočnilo stretnutie pre mladé ženy a dievčatá, ktoré hľadajú svoje životné povolanie. Zúčastnili sa ho 4 účastníčky.

Čítať ďalej...

Ocenenie Ruža sv. Alžbety

Dňa 17. novembra 2017 pri sv. omši o 18.00 hod. počas Trnavskej novény v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave udelil in memoriam trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch  ocenenie Ruža sv. Alžbety našej spolusestre Mudr. Veronike Theresii Ráckovej, ktorá  obetovala svoj život v službe ľudom Južného Sudánu.

Čítať ďalej...

Svetový deň chudobných.

Aj v našom provinciálnom dome bola vypočutá výzva sv. otca Františka. V liturgii sme sa počas celého dňa zamýšľali nad rôznymi formami chudoby a vkladali sme ich do modlitby. Vo sv. omši boli  kreatívne predstavené  jednotlivé symboly a prosby.

Čítať ďalej...

Slovenský kultúrny deň

Srdečne vás všetkých pozdravujem z Ríma. Chcela by som sa s vami podeliť o pár zážitkov z nášho noviciátskeho života.

Čítať ďalej...

"Veľký deň" v Ivanke.

Dňa 15.10.2017  v našej farnosti Ivanka pri Nitre otec biskup Viliam Judák udelil sviatosť birmovania 81 mladým  kandidátom  na prijatie tejto sviatosti z našej farnosti a 5 z iných farností.

Čítať ďalej...

Misijný koláč vo farnosti Podbiel

Ako sa rodí dobré dielo? Často to všetko začína túžbou v srdci jedného človeka, alebo len schopnosťou uvidieť núdzu ďaleko za hranicami svojho každodenného života. A takto sa zrodila v Podbieli akcia „MISIJNÝ KOLÁČ.“

Čítať ďalej...

Nové video v ponuke

Rok 2017 je pre Misijné sestry Rokom spoločenstva s ľuďmi vylúčenými a žijúcimi na okraji spoločnosti.

Čítať ďalej...

Všetko najlepšie po druhý krát!

Naša Sr. Bohumíra oslávila v septembri krásne životné jubileum - 100 rokov. K tomuto výnimočnému a vzácnemu jubileu jej v nedeľu 29. októbra prišli zablahoželať aj deti a pani učiteľky Mgr. Ivica Gulišová a Mgr. Gabika Kratochvíľová zo Základnej školy sv. Svorada a Benedikta.

Čítať ďalej...

Svätý Otec vyhlásil 1. svetový deň chudobných

19. novembra bude katolícka cirkev po prvýkrát v histórii sláviť Svetový deň chudobných, ktorý vyhlásil pápež František. Chudoba je postoj srdca, ktorý nám bráni považovať peniaze, kariéru či luxus za ciele života a podmienku nášho šťastia. Pre nás, Misijné sestry, vrcholí i Rok spoločenstva s vylúčenými a žijúcimi na okraji spoločnosti. Modlime sa spoločne.

Čítať ďalej...

JEDNO MALÉ „AHOJ“ PRE SLOVENSKO Z NEKONEČNE VELKEJ BRASIL...

Viem, že viera je začiatkom, začiatkom všetkého a vo všetkom. Začiatkom misie. Existuje tu ešte iné slovo a to je vrcholom: láska. Teda dve slová: Viera a Láska. Podstata dvoch krídiel v misii a pre misiu. Bez krídiel let je nemožný.  

Čítať ďalej...

Reflexia na november

Prichádza nové zamyslenie s témou Násilie páchané na ženách napísané od Atty. Myrna T. Pagsuberon a Sr. Maria Elisabeth Ello, SSpS – Filipíny Juh z príležitosti SSpS Roku s ľuďmi vylúčenými a žijúcimi na okraji spoločnosti.

Čítať ďalej...

Prvé podelenie z USA

Píšem Vám z mojej novej - prechodnej krajiny. Ako už možno viete odlietala som 26. Októbra z letiska z Viedne do Chicaga, kde začnem od decembra medzinárodnú probáciu - prípravu na doživotné sľuby.

Čítať ďalej...

Spomienka na zosnulých

Od roku 1931, kedy sa otvorila prvá SSpS komunita na Slovensku, nás už 109 spolusestier predišlo do večnosti. Na ne sme si v týchto dňoch spomínali.

Čítať ďalej...

S Bohom sme si povedali vzájomné „ÁNO“

22. októbra, na Misijnú nedeľu, splnil Boh moju veľkú túžbu. Opäť zopakoval svoje verné a láskavé „áno“ pre môj život i dar môjho povolania.  Ba čo viac, vyslovil „áno“ srdcu, ktoré pozná iba On sám. Som šťastná!

Čítať ďalej...

Misijný týždeň vo farnosti svätých Cyrila a Metoda v Piešťanoch

Cirkev je vo svojej podstate misionárska. Každý kresťan je teda misionárom, šíriteľom Evanjelia tam, kde je: či už vo svojej rodine, na pracovisku, na ulici...

Čítať ďalej...

Návšteva sestier vo farnosti Sklabiná

Na pozvanie vdp. Ondreja Šmidriaka sme navštívili počas víkendu farnosť Sklabiná do ktorej patria aj dve filiálky a to Obeckov a Nová Ves.

Čítať ďalej...

Vyslaná do probácie

22.októbra 2017 sme vyprevadili sr. Vieru na jej cestu do Ameriky, kde začne svoju prípravu na doživotné zasvätenie sa Pánovi.

Čítať ďalej...

Deň medzi milými ľuďmi na milom mieste

Cítila som, že stretnutie urobilo radosť nielen mne, ale túto radosť bolo cítiť i na druhej strane.

Čítať ďalej...

Spojení s našimi bratmi a sestrami po celom svete

Veriaci moravského mestečka Kelč sa spolu s našimi sestrami v predvečer misijnej nedele a na misijnú nedeľu osobitne spájali s bratmi a sestrami po celom svete.

Čítať ďalej...

Diakonská vysviacka u verbistov

„Preto si, bratia, vyhliadnite spomedzi seba sedem osvedčených mužov, plných Ducha a múdrosti, a na túto úlohu ustanovíme ich.“ (Sk 6, 3) O tom, že Tomáš Baleja SVD takýmto mužom je – teda o jeho súcnosti vykonávať diakonskú službu – vydal svedectvo v úvode obradu svätenia páter Johny Ambattu.

Čítať ďalej...

Zážitky z poznávacieho zájazdu

Cestujeme domov. Pred nami ešte niekoľko sto kilometrov. Autobus plne naložený nielen batožinou 51 ľudí a ručne vyrobených suvenírov z mesta Korond, ale hlavne krásnych spoločne prežitých zážitkov.

Čítať ďalej...

Duchovná obnova členov MzDSv v Trstenej.

29. septembra sme cestovali  do Trstenej na  stretnutie s členmi Misijného združenia Ducha Svätého.

Čítať ďalej...

Nová reflexia na mesiac október

Máte možnosť si prečítať novú reflexiu z príležitosti Roku SSpS - Spoločenstvo s vylúčenými a žijúcimi na okraji spoločenstva. 

Októbrovú reflexiu s názvom HIV/AIDS pripravila sr. Tarcisia Hunhoff, SSpS.

Čítať ďalej...

Budem sa „vydávať“

Tento rok bude Misijná nedeľa pre mňa výnimočným dňom. Pripravujem sa naň už 9 rokov. Teda v mojom prípade, je to už trochu dlhšie, keďže som v kongregácii už druhýkrát.  22.októbra budem skladať doživotné sľuby v Misijnej kongregácii služobníc Ducha Svätého. Budem sa vlastne vydávať, ako to moje spolusestry s úsmevom hovoria. Teším sa!

Čítať ďalej...

Spoločne na ceste....

Počas víkendu od 6-8.Októbra sme sa stretli v provinciálnom dome sestry, v rámci pokračujúcej formácie.

Čítať ďalej...

Otvorená Komunita sv. Terezky Ježiškovej v Mélykúte

Pri narodení nového človeka sa teší blízka rodina a známi. Dieťa je nádejou budúcnosti.

1. októbra 2017 prenikala naše srdcia podobná radosť a vďačnosť Bohu, pretože bola oficiálne otvorená komunita Misijných sestier v Mélykúte.

Čítať ďalej...

Svedectvo dobrovolníčky

Volám sa Alexandra a mám 26 rokov. Narodila som sa v nádhernom mieste na severovýchode Poľska. Ako dieťa som sa veľmi zaujímala o svet, bola som radostná a priateľská. Bohužiaľ, v čase dospievania sa do môjho srdca vkradla rebélia a ja som sa  vzdialila od viery i od Cirkvi.

Čítať ďalej...

Tri v jednom... v Spišskom Štiavniku

Čoho bola „ Dubina“ svedkom 1. Októbra 2017?

Čítať ďalej...

Október - mesiac sv. ružena a misií

Slávnostný  ruženec  za misie.

Čítať ďalej...

... Z posolstva Sv. Otca Františka k Svetovému dňu misií

Aj tohto roku nás Svetový deň misií zhromažďuje okolo osoby Ježiša, ktorý je „prvým, najväčším hlásateľom evanjelia“ (Pavol VI., apošt. exhortácia Evangelii nuntiandi, 7) a ktorý nás neustále vysiela hlásať evanjelium lásky Boha Otca v sile Ducha Svätého.

Čítať ďalej...

Dozvuky z oslavy 100 rokov

Srdečne blahoželáme sr. Bohumíra.

Čítať ďalej...

Ako to v Mélykúte začalo...

Pomaly  to už bude mesiac, čo sme prišli do Mélykútu, aby sme si tu postavili stan medzi ľuďmi. Po 9 rokoch pôsobenia Misijných sestier v Maďarsku otvárame druhú komunitu.  A kde sa ten Mélykút nachádza? Keď sa pozriete do mapy, tak ho nájdete celkom na juhu, neďaleko hraníc so Srbskom a Chorvátskom. A v preklade, mestečko znamená „Hlboká studňa.“

Čítať ďalej...

" Som dieťa Kongregácie...."

Radostné slnko vyhuplo do nového dňa v sobotu, 23. Septembra 2017. Zaiste bolo také isté radostné pred 100 rokmi, keď uzrelo svetlo sveta usmievavé dievčatko v Kysuckom Lieskovci rodičom Školníkovým.Hneď na druhý deň pri krste dostala meno Rozália. Rástla ako všetky deti na Kysuciach. 

Čítať ďalej...

Požehnanie cirkevnej Materskej školy sv. Alžbety v Zlatých Moravciach

V sobotu 9. septembra 2017 zastupovali našu Kongregáciu sr. Immaculáta, Anna Šuňavská a sr. Viktorína, Cecília Baranová na milej slávnosti. Nitriansky biskup Mons. Viliam Judák požehnal nové priestory Materskej školy sv. Alžbety v Zlatých Moravciach.

Čítať ďalej...

Prvé správy z Filipín

Ako mnohí viete, čaká ma medzinárodná príprava na doživotné rehoľné sľuby spolu s ďalšími siedmymi juniorkami. Je neuveriteľné, ako ten čas letí. Som tu už dva týždne a každý deň prináša veľa nových zážitkov, stretnutí a udalostí.

Čítať ďalej...

Papua Nová Guinea – po stopách sr. Márie Františky po 11 rokoch

...v marci 2016 na spomienkovej sv. omši v Ivanke pri Nitre skrsla v jednej hlave myšlienka, pridali sa ďalšie štyri hlavy a nápad ísť na Papuu Novú Guineu začal naberať jasné kontúry.

Čítať ďalej...

Zážitky z druhého turnusu Misijných prázdnin

V tieto prvé septembrové a prvé školské dni by sme Vás chceli na chvíľu preniesť späť do čias prázdnin – a podeliť sa s Vami o naše zážitky z druhého turnusu Misijných prázdnin, ktorý sa konal v Nitre na začiatku augusta.

Čítať ďalej...

Rok s ľuďmi vylúčenými a žijúcimi na okraji spoločnosti

Vedomé si toho,že to, kým sme a čo robíme, nie je o nás, ale Božej láske, ktorá zahŕňa všetkých, chceme pokračovať v Ježišovej misii milosrdenstva. Ponúkame i vám každý mesiac nové zamyslenia so zaujímavou témou. 

Čítať ďalej...

SSpS Euro-stretnutie

SSpS Euro-stretnutie provinciálnych/regionálnych predstavených a formátoriek vo Fatime od 21.-26.8. 2017.

Čítať ďalej...

Letný tábor Orechov dvor 2017

25.-28.7.sa konal v priestoroch Základnej školy Krčméryho na Kalvárii v Nitre prímestský tábor, na ktorom sa zúčastnilo 24 – 35 detí. Téma tábora bola Dar a brána Svätosti.

Čítať ďalej...

Dotknuté radosťou i bolesťou zároveň.

Svetlomodré kostoly so zlatými kupolami, ľudové motívy, bábiky, slnečnice, žlto-modré stužky... Aj tieto veci, okrem iného, charakterizujú krajinu, v ktorej sme sa spolu s ďalšími juniorkami a ich majsterkami z Európy ocitli prvý augustový týždeň na našom tzv. „eurostretku“.

Čítať ďalej...

Dve Slovenky sa zúčastnia medzinárodnej formácie

I tento rok sa budú dve slovenské sestry pripravovať v medzinárodnej probácii na doživotné rehoľné sľuby. Sr. Jozefína v provincii Filipíny Juh a sr. Viera v USA.

Čítať ďalej...

Opäť zo Steylu z terciátu

Srdečne pozdravujem zo Steylu! Skončili sme duchovné cvičenia.

Čítať ďalej...

Ježiš ma dennodenne zahŕňa v Ghane milosťami

Jedna z vecí, ktoré často zažívam je, že akokoľvek je situácia ťažká, vždy sa nájde pomoc, vždy je niekde východisko a nikdy sa netreba vzdávať.

Čítať ďalej...

Informácie o misii SSpS v Grécku

Srdečne pozdravujeme z Atén, keď putujeme spolu  s našimi sestrami v Grécku.

Čítať ďalej...

Nechajte sa inšpirovať

"Môj príbeh" je séria krátkych videí o povolaní, živote a misii Misijných sestier SSpS z celého sveta. Série sú inšpirované skutočnosťou, že každá osoba má jedinečný osobný príbeh, ktorý môže obohatiť, inšpirovať a povzbudiť.

Čítať ďalej...

Moje ÁNO Láske

Sedím vo svojej izbe pri zapálenej svieci, ktorú som pred pár dňami držala v rukách a vravela Bohu svoje „ÁNO“. Chcem sa s Vami podeliť o láske Boha a o tom, ako to ďalej pokračuje, keď sa rozhodnete kráčať vo viere.

Čítať ďalej...

„Začni“ meniť seba - tvoriť svet!

Tohtoročné misijné prázdniny v Košiciach boli niečím výnimočné. Zavítal na ne totižto aj Malý Princ. Jeho príbeh a myšlienky nás sprevádzali počas celého týždňa. Malý princ nám už od prvého dňa hovoril o význame zodpovednosti: „Stávaš sa navždy zodpovedný za to, čo si k sebe pripútal."

Čítať ďalej...

Nová postulantka

Aj dnes Boh povoláva ľudí, aby Ho nasledovali. Preňho žiadny človek nie je prekážkou. Práve naopak. On má plán s každým z nás. Všetci sme vzácni v Jeho očiach.

Čítať ďalej...

Obnova sv. sľubov v Ivanke

„ A my, čo sme uverili, spoznali sme lásku, akú má Boh k nám."   1Jn 4, 16

Vďačné Svätému Trojjedinému Bohu za dar povolania sme my sr. Viera a sr. Jozefína 15. júla 2017 obnovili po šiesty krát naše rehoľné sľuby v kaplnke provinciálneho domu v Ivanke pri Nitre.

Čítať ďalej...

Neopakovateľný dar

Zažila som obohacujúci čas prežitý v našej medzinárodnosti, poznávania filipínskej, vietnamskej, kórejskej, ukrajinskej a poľskej kultúry.  Učili sme sa láske, trpezlivosti, vzájomnej ohľaduplnosti, porozumeniu, keď sa naše jazyky plietli.

Čítať ďalej...

Z návštevy u " ružových"

Niekoľko záberov zo stretnutia, ktoré sa uskutočnilo  v kláštore Najsvätejšej Trojice v Nitre s našimi spolusestrami služobnicami Ducha Svätého ustavičnej poklony.

Čítať ďalej...

Farský deň vo Vitanovej

Dňa 2. júla 2017 sme sa na pozvanie d. p. Patrika Ondáša zúčastnili farského dňa vo farnosti Vitanová. Táto farnosť je charakteristická dobrosrdečnosťou, štedrosťou, úsmevom, spevom i živou vierou.

Čítať ďalej...

Navštívili nás žiaci zo Strednej odbornej školy potravinárskej

Koncom júna nás v našom kláštore v Ivanke pri Nitre navštívili žiaci študijných odborov Kontrolór potravín a Marketing spolu so svojimi učiteľmi zo Strednej odbornej školy potravinárskej sídliacej na Cabajskej 6 v Nitre.

Čítať ďalej...

Púť v Szenkúte

2. júla sa konala v maďarskom Szenkúte marianska púť. Sestra Lucia, sr. Pia, sr. Juliana a sr. Mária Ester navštívili toto miesto na pozvanie františkánov, ktorí toto mariánske miesto spravujú.

Čítať ďalej...

Púť na Velehrad

Dnes, na sviatok slovanských vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda sme sa aj my pripojili k 30 000 pútnikom, ktorí prišli do Velehradu poďakovať sa Bohu za dar viery.

Čítať ďalej...

„Noc v kláštore“

Takto sme nazvali našu akciu s deťmi – dievčatami zo 4.B triedy zo školy sv. Svorada a Benedikta, ktoré si prišli priamo na vlastnej koži otestovať, ako „sa býva a spí v kláštore .“

Čítať ďalej...

„V mojom srdci je nebo, keď v ňom býva Ježiš.“

S týmto heslom prijalo 60 detí z Brezna po prvý krát Pána Ježiša a my sme spolu s nimi zdieľali ich radosť.

Čítať ďalej...

Terciát

Mnoho pozdravov  zo Steylu! Sme veľmi veľká  a pestrá skupina: 32 účastníčok + 3 do prevádzajúci, z 19 provincií a 7 národností.

Čítať ďalej...

Návšteva v Mezőkeresztes

Už niekoľko rokov sa na našich letných táboroch s deťmi zúčastňujú aj deti z detských domovov, ktoré sú nášmu srdcu zvlášť blízke.

Čítať ďalej...

Misionárky na dovolenke

   V tomto období čerpajú dovolenku na Slovensku viaceré naše spolusestry pôsobiace v misiách. Stretli sa v provinciálnom dome v Ivánke pri Nitre na Turíce.

Čítať ďalej...

Turíce v St. Gabrieli

Už z juniorátskych stretnutí som vedela o Festivale mladých, ktorý sa v St. Gabrieli koná každý rok na slávnosť Zoslania Ducha Svätého. Teraz som mala možnosť zažiť ho osobne.

Čítať ďalej...

Krajské stretnutie mládeže v Nagymaros

   20.mája sa v peknom prostredí pri Dunaji uskutočnil Krajský zjazd maďarskej mládeže. Stretnutie s témou „Ja som Pravda“ zorganizovali tento raz sestry Dominikánky pri príležitosti 800. výročia vzniku ich Rehole.

Čítať ďalej...

Seminár pre formátorky

V nedeľu 4.6. 2017 sa začal medzinárodný formačný seminár na ostrove Timor v Indonézii, ktorý potrvá do 25.6.2017

Čítať ďalej...

ĎAKUJEME...

25. rokov prežitých naplno. To je čas, za ktorý dnes chceme ďakovať. To je čas, ktorý sa poskladal z drobných životných príbehov našich troch spolusestier.

Čítať ďalej...

Náhly odchod do večnosti

Chcela by som vás informovať o bolestivom odchode do večnosti našej mozambickej sestry LEONORY BERNARDO -30 rokov, ktorá nedávno absolvovala štúdium vo filipínskej južnej provincii a čakala na  prípravu k večným  sľubom v tomto roku.

Čítať ďalej...

Turíce 2017

"Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali" (Rim 5, 5).

Čítať ďalej...

POŽEHNANÉ TURÍCE

Idem, Pane, som ochotná plniť Tvoju vôľu.

Boh nás priviedol ku koncu našej 13. Provinciálnej kapituly.

Čítať ďalej...

" Hľa, prichádzam, Pane, chcem plniť Tvoju vôľu!"

V dňoch od 26. do 28. mája 2017 sa v Kláštore Ducha Svätého v Ivanke pri Nitre konala Provinciálna Kapitula Misijných sestier služobníc Ducha Svätého Slovenskej Provincie. Hlavný celebrant úvodnej svätej omše bol p. Pavol Kruták - Provinciál SVD.

Čítať ďalej...

Obnova sv. sľubov

Dňa 20. mája 2017 práve na sviatok našej spoluzakladateľky Matky Jozefy, Hendriny Stenmans obnovili naše sestry - sr. Miriam a sr. Jana svoje 2. rehoľné sľuby.

Čítať ďalej...

Začiatok Noviciátu

V sobotu, 20. mája, sme si pripomínali sviatok našej spoluzakladateľky matky Jozefy a zároveň aj prvé výročie smrti sr. Veroniky Theresie. Počas večerných modlitieb sme boli (ja - Veronika a Thao z Nemecka) oficiálne prijaté do noviciátu.

Čítať ďalej...

Zaľúbené do Ježišovej misie ... v Grécku

Týmito slovami, ktoré spievala sr. Clara v zastúpení „komunity v pohybe“ v Grécku, sa končila jedna etapa cesty a ďalšia sa začínala.

Čítať ďalej...

Keď na mňa čaká Mama

12.-13. mája sme sa spolu so skupinou farníkov z Vasvár vybrali na púť do Zakopaného. Prečo sme sa rozhodli osláviť 100. výročie Fatimských zjavení práve tam?

Čítať ďalej...

Sviatok blahoslaveného Zefirína Jiménez Malla w Köröm

Dňa 6. mája 2017 som sa zapojila do oslavy sviatku blahoslaveného Zefirína Jiménez Mallu, ktorú organizoval sekretariát JPIC pátrov verbistov v Maďarsku v ich farnosti Köröm.

Čítať ďalej...

Výročná sv. omša

Dňa 21.5.2017 o 17h sa v kláštore Ducha  Svätého v Ivánke pri Nitre konala výročná sv. omša za sr. Veroniku Therésiu.

Čítať ďalej...

Spomienka v Bánove

V nedeľu 21.5.2017 sme sa  zúčastnili  štyri sestry výročnej sv. omše za našu sr. Veroniku Therésiu v jej rodnej obci Bánov.

Čítať ďalej...

Návšteva z Južného Sudánu

 20.5. 2017 slúžil výročnú sv. omšu za sr. Veroniku Theresiu v našom generálnom dome v Ríme otec biskup  Erkolano Lodu Tombe, ktorý prišiel na návštevu z Južného Sudánu z diecézy Yei.   

Čítať ďalej...

Pozdrav z USA

Včera, na sviatok bl. matky Jozefy a na prvé výročie smrti našej sr. Veroniky Therésie, sme boli spolu s ostatnými probanistkami na kňazskú vysviacku štyroch SVD.

Čítať ďalej...

Výlet do Bojníc

Naše Materské centrum na  Orechovom dvore zorganizovalo výlet rodín do Bojníc.

Čítať ďalej...

" Komunita v pohybe"

Prichádzame k Vám so srdcom plným radosti a vďačnosti, aby sme sa s Vami podelili o naše pocity, ktoré sa v nás vynárali tak počas nášho stretnutia v Materskom dome, ako aj teraz v Aténach.

Čítať ďalej...

Orechov dvor - deň Rómov

Dňa 10.5.2017 sa uskutočnil na Orechovom dvore v Nitre tradičný “Deň Rómov“. Organizovali sme ho v spolupráci so sestrami saleziánkami a zamestnancami Komunitného centra, Terénnej služby, dobrovoľníkmi a študentmi.

Čítať ďalej...

Príchod do noviciátu

Pozdravujem a prinášam prvé info z Ríma. Akosi tomu stále nemôžem uveriť ,že ja ,taký Sedlák, som v takomto svatom meste, dnes, keď zvonili zvony som si to poriadne vychutnávala.

Čítať ďalej...

Pozdrav z Ruska

Mali sme v Abakane peknú Vigíliu na Bielu sobotu večer prišlo nám okolo 50 ľudí čo je na naše podmienky krásne - posielam Vám nejaké fotky z kostola.

Čítať ďalej...

Misijná rozlúčka

So sestrou Rastislavou sme sa rozlúčili v nedeľu, 30. apríla 2017 pri večerných chválach. Spojené v modlitbe sme ďakovali Bohu i jej za ochotu a odvahu pre toto nasadenie a prosili sme Boha, aby ju i túto misiu sprevádzal svojím požehnaním.

Čítať ďalej...

Interjuniorát

V dňoch 21. – 23. apríla 2017 usporiadala Teologicko – spirituálna komisia pri Konferencii vyšších predstavených ženských rehôľ na Slovensku (KVPŽR) už 6. ročník celoslovenského stretnutia junioriek a ich formátoriek pod názvom "interjuniorát".

Čítať ďalej...

Pozdrav z Cochabamby

Prednedávnom som dostala otázku, kedy zasa napíšem nejaký list . Zdá sa, že som dlhšie nepísala, ale to určite poznáte, zozačiatku je všetko nové, zaujímavé, nepoznané, ale časom si tak zvykneme, že už nám veľa toho neznámeho nepripadá.

Čítať ďalej...

Veľkonočné sviatky v Ríme

Sviatky sme prežili pokojne. Veľmi mi záležalo, aby sme sa nenaháňali a nenechali sa vyrušiť nejakými vonkajšími prípravami. A myslím, že sa to podarilo.

Čítať ďalej...

"Zomieranie v nemocnici - systém verzus človek"

V sobotu, 22. 4. sme sa ako kolektív zamestnancov Domova sv. Jozefa zúčastnili v Martine na XII. konferencii Kresťan v dnešnej nemocnici, tento krát zameranej na tému "Zomieranie v nemocnici - systém verzus človek". Boli sme obohatené hodnotnými odbornými    prednáškami, ktoré hlboko  vystihli často tak tabuizovanú a obávanú tému zomierania ľudskej bytosti a realitu, ktorá s umieraním súvisí.

Čítať ďalej...

Pochod za život

Tohto roku to bol v Českej republike už 17. pochod s týmto zameraním a po prvýkrát bol pre ľudí z Moravy vypravený z Bohumína do Prahy zvláštny vlak pomenovaný „Pro život“.

Čítať ďalej...

Srdce na dlani

Dňa 10. 4.  bolo dobrovoľníckou organizáciou CARDO odovzdávané ocenenie Dobrovoľník roka 2016. 

Mimoriadne ocenenie za ľudskosť a nezištnú prácu bolo udelené in memoriam našej zomrelej sestre Veronike Theresii Ráckovej. Symbolickú cenu - srdce na dlani - prevzala sr. Lucia Slušná od ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka.

Čítať ďalej...

Poďakovanie

Ďakujeme Pánu Bohu za čas byť s Ním,

ďakujeme sr. Grecy a pátrovi Petrovi za sprevádzanie,

ďakujeme všetkým Vám za modlitby.

Čítať ďalej...

Pozdrav z horúcich Filipín

Srdečne Vás pozdravujem z horúcich Filipín. Začína tu už pomaly leto a slniečko už pripeká. Ja naberám na farbe a približujem sa trocha k tej filipínskej.

Čítať ďalej...

Návšteva divadla

Dňa 28. marca misijné sestry spolu s niekoľkými obyvateľmi Domova svätého Jozefa navštívili v Divadle Andreja Bagara v Nitre benefičné divadelné vystúpenie "San Chose de Calasanz".

Čítať ďalej...

61. zasadnutie Komisie o postavení žien

Po dlhej dobe vás opäť zdravím z Grayslake v USA. Čas uteká rýchlo a my už máme za sebou takmer 4 mesiace našej probácie.

Čítať ďalej...

Svedectvo a poďakovanie

V Bratislave 25. marca Pápežská nadácia ACN (z angl. Aid to the Church in Need - ACN; Pomoc trpiacej Cirkvi) otvorila svoju kanceláriu na Slovensku.

Sr. Lucia Slušná tiež dala krátke svedectvo a poďakovanie za finančné  podporovanie projektov počas totality, ale aj projektov v nedávnej minulosti a v prítomnosti spojené so vzdelávaním a formáciou rehoľného dorastu, sociálnych projektov. Bolo vyzdvihnuté aj podporovanie misijnej činnosti rehoľníkov a rehoľných sestier v svetových misiách.

Čítať ďalej...

Sviatok sv. Jozefa

Obyvatelia Domova sv. Jozefa v nedeľu popoludní  spoločne s komunitou sestier oslávili  sviatok patróna nášho zariadenia.

Čítať ďalej...

2. európske stretnutie postulantiek.

V dňoch 10. – 12. marca sa uskutočnilo 2. európske stretnutie postulantiek. Zúčastnili sme sa ho dve postulantky: ja (Veronika) zo Slovenska a Thao z Nemecka a Irina (kandidátka z Ruska), ktorá by sa onedlho mala stať postulantkou.

Čítať ďalej...

Duchovné cvičenia v Kórey

Ako sme sa presťahovali z dediny do mesta Seoul minulý december život v Provinciálnom dome kde je aj exercičná časť nás dobre misijne napĺňa, sú zaujímavé prace čo potrebujú tvorivé srdce a myseľ, dobre ruky, nohy.

Čítať ďalej...

Nová misia v Grécku.

Po našej návšteve v Grécku sme sa rozhodli začať priamo v Aténach.

Čítať ďalej...

„Oáza ticha a modlitby.“

Už tradične sa  v našom dome raz v roku konajú duchovné cvičenia.

Čítať ďalej...

Stretnutie Misionárov na čas v Budapešti

10. – 12. februára 2017 sa v Exercičnom dome verbistov v Budapešti stretli dvaja záujemcovia o dobrovoľnú misijnú činnosť, spolu so štyrmi dobrovoľníkmi, ktorí túto misijnú skúsenosť už absolvovali. Stretnutie viedli Misijné sestry, Služobnice Ducha Svätého.

Čítať ďalej...

Choď k mojím bratom

V dňoch 3. – 5. februára 2017 sme v Exercičnom dome v Budapešti zorganizovali misijné duchovné cvičenia pre mládež. Na misijných chodníčkoch sprevádzal mladých  kňaz János Bolvári, farár v Mélykút.  Duchovných cvičení sa zúčastnilo 14 mladých ľudí.

Čítať ďalej...

X. Setkání koordinátorů pastorace povolání v ČR

Sešlo se nás kolem 70 diecézních kněží, řeholníků, řeholnic a laiků pracujících v oblasti pastorace povolání, nebo mající zájem o toto téma.  

Čítať ďalej...

Nový internetový portál www.rehole.sk

Zasvätení muži a ženy na Slovensku spúšťajú od 14. februára nový internetový portál rehole.sk, ktorý poslúži všetkým, ktorí hľadajú informácie o rehoľných inštitútoch pôsobiacich v našej krajine. Portál prinesie základné informácie o zasvätených, uľahčí orientáciu v množstve rôznych inštitútov zasväteného života, zviditeľní ich mnohorakú činnosť a poskytne informácie pre tých, ktorí by radi priložili ruku k dielu.

Čítať ďalej...

Chcete nás podporiť 2%?

Aj tento rok Vás prosíme o Vašu podporu. Predmetom činnosti Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého je charitatívna, sociálna, náboženská a vzdelávacia činnosť. Nech Vám Dobrý Boh, Darca každého dobra odmení Vašu štedrosť.

Čítať ďalej...

Európske stretnutie postulantiek

V dňoch 13.-15. januára sa konalo európske stretnutie postulantiek. Za celú Európu sa ho  účastnili tri postulantky (zo Slovenska ja – Veronika, z Nemecka Thao a z Poľska Magdaléna). Stretnutie sa konalo v nemeckom meste Frankfurt am Main, v novozaloženej komunite našich sestier.

Čítať ďalej...

„My tři králové jdeme k Vám…“

Týmito slovami prinášali malí koledníci všetkým ľuďom dobrej vôle radostnú zvesť o narodení Spasiteľa.  Do najvýznamnejšej charitnej akcie roku sa zapojilo viac ako 80 dobrovoľníkov aj z farnosti Kelč.

Čítať ďalej...

Sr. Izidora zavŕšila svoju pozemskú púť

Hoci ju posledných rokoch postupne opúšťali sily a slabla, nikdy nezabudla poďakovať za najmenšiu službu, ktorá jej bola preukázaná. Sestra Izidora nebola ani vo svojej starobe a chorobe sústredená na seba, nesťažovala sa, ale mala pre každého úsmev a pozitívne prijatie.

Čítať ďalej...

Zo zasneženého Grayslake v USA

Posielam Vám srdečný pozdrav zo zasneženého Grayslake v USA. My sme už konečne v plnej zostave a pomaly začíname naše spoločné putovanie. Tieto prvé dni sa zoznamujeme predovšetkým medzi sebou navzájom, ale aj s našim domom a prostredím, v ktorom bývame.

Čítať ďalej...

Južná Kórea na Vianoce

Vianočný pozdrav od sr. Filipy  z Južnej Kórey

Čítať ďalej...

Vianoce na Filipínach

Vianočný pozdrav z Filipín

Čítať ďalej...

Predvianočné vystúpenie na Orechovom dvore

Dňa 14.12.2016 sa uskutočnilo vystúpenie rómskych detí o 15.00 hod. na Orechovom dvore.

Čítať ďalej...

Vianočná prezentácia

Na vianočnom posedení  deti a mamičky dostali darčeky od Ježiška,  boli prekvapené a veľmi za ne ďakovali .

Čítať ďalej...

Umenie je predchuť neba

„Umenie je predchuť neba,“: začína svoje rozprávanie pani učiteľka Mgr. Ivica Gulišová, ktorá k nám  zavítala v nedeľu 27. novembra 2016.

Čítať ďalej...

Vianočný pozdrav z Austrálie

Srdečne si vás všetkých pozdravujem z Alice Springs, Austrália. Vianočné sviatky sú už za rohom. Ako ich vnímam ja?

Čítať ďalej...

Potravinová zbierka

Charita má veľa projektov na podporu ľuďom v núdzi, hlavne v okolí Vianoc je aj zbierka trvanlivých potravín , drogérie ,ktoré potom budú v baličkách darované konkrétnym ľuďom v núdzi.

Čítať ďalej...

Som veľmi rada, že som tu...

Milovaní, ozývam sa vám opäť z Filipín. Túžim po tom, aby ste spolu so mnou spoznávali túto krajinu, ľudí a tiež mohli načerpať z bohatstva udalostí, ktorých som svedkom.

Čítať ďalej...

Pozdrav z Austrálie

Srdečné  pozdravujem z Brisbane.

Čítať ďalej...

Zo života v Bolívii

Srdečné pozdravy od  sr. Sáry z Bolívie.

Čítať ďalej...

Víkendové stretnutie

V dňoch 21.- 23.10.2016 sa v kláštore misijných sestier služobníc Ducha Svätého v Ivanke pri Nitre uskutočnilo stretnutie pre mladé ženy a dievčatá, ktoré hľadajú svoje životné povolanie. Zúčastnilo sa ho 8 účastníčok vo veku 18 – 38 rokov.

Čítať ďalej...

Misijnú nedeľu sme oslávili aj v Ivanke pri Nitre

Dvere nášho kláštora v Ivanke pri Nitre sa otvorili dokorán na „Misijnú nedeľu“ 23. októbra 2016. Prišli mladí, aj starí, muži, ženy aj deti, ba aj celé rodiny.

Čítať ďalej...

Oslavy misijnej nedele v kelečskej farnosti

Misijnú nedeľu sme začínali už v sobotu večer v spojení s celým svetom skrze misijný most. Modlitba sa konala v kostole sv. Kataríny v blízkosti nášho kláštora.

Čítať ďalej...

Revolúcia lásky

Tohtoročná misijná nedeľa bola pre Maďarov veľmi výnimočná, keďže sa zišla s oslavou Maďarskej revolúcii v roku 1956. á nedeľa bola pre Maďarov veľmi výnimočná, keďže sa zišla s oslavou Maďarskej revolúcii v roku 1956.

Čítať ďalej...

Tretí pondelok v Starej Ľubovni.

Spoločenstvo  členov MzDSv. bolo pomerne veľké ,tvorí ho prevažne stredná a staršia generácia a je to tak dobré, že si každý môže nájsť v Cirkvi to svoje miesto , kde sa  ešte viac a intenzívnejšie  môže nasadiť v jej poslaní.

Čítať ďalej...

Diakonát

Diakonské svätenie prijali: Michal Vrták, Gorazd Kohút a Robin Joseph.

Čítať ďalej...

Prišiel k nám z krajiny vychádzajúceho slnka.

Páter nás cez históriu voviedol do života súčasných Japoncov, ale i do svojho osobného misionárskeho života. Pán Ježiš povedal „mňa prenasledovali, tak aj vás budú prenasledovať“ a Tertulián, kresťanský spisovateľ z 3. stor. napísal, že „krv mučeníkov je semenom nových kresťanov“.

Čítať ďalej...

Sr. Kanízia zavŕšila svoju pozemskú púť.

Nepozerala sa na svoje podlomené zdravie, ale s ochotným a radostným srdcom darovala svoj čas a zbytok svojich síl opatrovaniu chorých spolusestier, ale i navštevovaniu starších ľudí v dedine.  Sprevádzala ich svojimi modlitbami a pre každého mala úsmev a slová povzbudenia.

Čítať ďalej...

Prišiel k nám z väzenia

Vo väzení je už vyše 10 rokov a na počudovanie sa mu tam páči.

Čítať ďalej...

Oslávila 99 rokov

Pri narodeninových oslavách zvykneme sláviacemu zaspievať niektorú z narodeninových piesní,napr. „Veľa šťastia zdravia“, či „Nech Ťa Pán požehnáva a chráni...“ a často krát pridáme jeho či jej obľúbenú pieseň.

Čítať ďalej...

Ako sme oslávili sviatok sv. Václava....

 Ako komunita sme sa rozhodli  prežiť tento deň výletom do prírody.

Čítať ďalej...

Zo života sr. Felicity

S mamami sa stretávame každý mesiac zatiaľ sú 3: Irina, Nadežda a Evgenia. Ira a Nada su Chakasky, Evgenia Ruska.

Čítať ďalej...

Projekt so sirotami

Chcem Vám po dlhšom čase priblížiť môj život tu  v Južnej Afrike.

Čítať ďalej...

Prvé dni na Filipínach.

Chcem sa s Vami podeliť o mojom novom domove, ktorým sa na 10 mesiacov stala provincia Filipíny juh. Práve tu som dostala možnosť pripraviť sa na zloženie doživotných sľubov.

Čítať ďalej...

Otvorenie katolíckej školy v Mélykút .

1. septembra 2016 sme sa v Mélykút spolu s približne 30 učiteľmi, s viac ako 300 študentmi a za veľkej účasti ich rodičov  zúčastnili slávnosti otvorenia katolíckej školy sv. Tomáša Apoštola.

Čítať ďalej...

Pozdrav z Papuy Novej Guiney.

Čas tak neuveriteľne rýchlo letí, na Slovensku ste začali nový školský rok a my tu v Papue posledný štvrťrok.

Čítať ďalej...

Európske stretnutie provinciálnych a regionálnych tímov

Sestry prežívali radosť zo vzájomného stretnutia sa, delenia sa s vierou, pracovnými skúsenosťami, službou, formáciou, ale aj zábavou.

Čítať ďalej...

Mediálne školenie „Online 3“

 

feedback
Prihlásenie
Prihlásenie